Në 19 vjetorin e rënies përkujtohet dëshmori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Beqir Meha

Në 19 vjetorin e rënies përkujtohet dëshmori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Beqir Meha

Përkujtohet dëshmori Beqir Meha. Për të nderuar veprën e tij në 19 vjetorin e rënies së dëshmorit Beqir Meha, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin,  Nuredin Lushtaku, drejtorët komunal, udhëheqës të shoqatave të dalura nga lufta e UÇK-së, udhëheqës i stacionit policor në Skenderaj dhe familjarë, bënë homazhe dhe vendosen lule pranë lapidarit të dëshmorit në Çubrel, në vendin e rënies së tij. Dëshmori, Beqir Meha ishte vëllau i heroit, Tahir Meha i cili ra heroikisht me 13 maj 1981, poashtu, dëshmori Beqir Meha ishte njëri ndër luftëtarët e parë të orëve të lirisë si dhe bashkluftëtarë i komandantit legjendar Adem Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …