kek
mbpzhr 2018
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Në 20-vjetorin e rënies dhe me rastin e Ditës së Shkollës në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë, përkujtohet dëshmori, Njazi Rexhepi
Në 20-vjetorin e rënies dhe me rastin e Ditës së Shkollës në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë, përkujtohet dëshmori, Njazi Rexhepi

Në 20-vjetorin e rënies dhe me rastin e Ditës së Shkollës në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë, përkujtohet dëshmori, Njazi Rexhepi

Në 20-vjetorin e rënies dhe me rastin e Ditës së Shkollës në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë, e cila mban emrin e dëshmorit, Njazi Rexhepi zhvillohen aktivitete tematike e përkujtimore. Manifestimi mbahet, më 4 maj 2019 në ambientet e shkollës, ku janë ftuar të marrin pjesë familjarë të dëshmorit, bashkëluftëtarë dhe eprorë të tij, zyrtarë të lartë të arsimit, kryetari i komunës, Sokol Haliti  dhe qeveritarë lokal të komunës së Vitisë. Të kujtojmë se luftëtari i lirisë, Njazi Rexhepi ka rënë gjatë luftimeve në Frontin e Koshares më 4 maj të vitit 1999.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Masakra e Dubravës mbetet një nga krimet më monstruoze në Kosovë për të cilën askush nuk është gjykuar

Haradinaj: Masakra e Dubravës mbetet një nga krimet më monstruoze në Kosovë për të cilën askush nuk është gjykuar

Sot është 20 vjetori i masakrës së Dubravës me ç’rast forcat serbe kanë vrarë 160 ...