Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Në 20-vjetorin e rënies zbulohen bustet e dëshmorëve bashkëshortë: Tefik Zymberi dhe Hanumshahe Avdullahu- Zymberi
Në 20-vjetorin e rënies zbulohen bustet e dëshmorëve bashkëshortë: Tefik Zymberi dhe Hanumshahe Avdullahu- Zymberi

Në 20-vjetorin e rënies zbulohen bustet e dëshmorëve bashkëshortë: Tefik Zymberi dhe Hanumshahe Avdullahu- Zymberi

Në njëzetvjetorin e rënies së dëshmorëve të  luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,  Tefik e Hanumshahe Zymberi, në oborrin e shkollës së fshatit,  Pasjak, sot në orën 12:00 bëhet zbulimi i busteve të  këtyre dy dëshmorëve, që ishin edhe  bashkëshortë. Tefik e Hanumshahe Zymberi, kanë qenë shokë të idealit, veprimtarë të pakursyer të çështjes kombëtare, luftëtarë të pandarë në jetë dhe në përjetësi.

Po sot, në fshatin Voksh, mbahen homazhe për heroin e kombit, Xhevat Nitaj, në 20-vjetorin e rënies së tij heroike  në altarin e Atdheut.

 

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj postoi në rrjetin social një postim pak para nisjes drejt ...