MIT
tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha
Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në  21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha sot janë zhvilluar homazhe në varrezat e fshatit Ruhot të komunës së Pejës. Në shenjë nderimi mos-harimi  dhe krenarie, fshati Ruhot Hamdiut, Kasimit dhe tre dëshmorëve të tjerë të UÇK-së, nga ky fshat ua ngriti edhe përmendoren. Po ashtu në vendin e rënies së Hamdiut dhe Kasimit, te Ura e Bishtazhinit,  është ngritur pllaka përkujtimore, në përjetësim të veprave të tyre heroike.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...