KEK
Fillimi / Njoftime / Në 75 vjetorin e rënies së heroit të çështjes kombëtare Shaban Polluzha, mbahet Akademi përkujtimore
Në 75 vjetorin e rënies së heroit të çështjes kombëtare Shaban Polluzha, mbahet Akademi përkujtimore

Në 75 vjetorin e rënies së heroit të çështjes kombëtare Shaban Polluzha, mbahet Akademi përkujtimore

Më rastin e 75 vjetorit të rënies përkujtohet  Komandanti i luftës së Drenicës, Shaban Polluzha. Sot në nderim  dhe përkujtim të jetës dhe veprës së tij  mbahet Akademi përkujtimore në Bibliotekën Kombëtare, në Prishtinë, duke filluar në orën 12:00. Akademia mbahet  nën përkujdesjen e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta Elfete Nalli, nëna e tre vëllezërve dëshmorë Shaban, Besimi dhe Agim Nalli

Ndahet nga jeta Elfete Nalli, nëna e tre vëllezërve dëshmorë Shaban, Besimi dhe Agim Nalli

Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, njoftojmë familjarë, miq e dashamirë, se dje ...