Blerta Kodra, Ramush Haradinaj, Vlora Çitaku e të tjerë i shprehin ngushëllime familjes së Kadri Veselit për vdekjen e nënës së tij

Në Broboniq të Drenicës iu dha lamtumira e fundit, Ajshe Veselit, nënës së Kadri Veselit

Në Broboniq të Drenicës familjarët kanë varrosur, Ajshe Veselit, nëna  e eprorit të lartë të UÇK-së, gjatë luftës, Kadri Veseli, e cila  ndërroi jetë në moshën 93-vjeçare.  Në varrimin e të ndjerës përveç familjarëve kanë marrë pjesë numër i madh i qytetarëve, përfaqësues të PDK-së, përfaqësues të OVLUÇK-së, kryetarë komunash dhe deputetë.  Kadri Veseli nuk është lejuar  të jetë i pranishëm në varrimin e nënës tij, pasi gjendet në qendrën e paraburgimit në Hagë. Në korrik të vitit 2021 kishte vdekur edhe babai i Kadri Veselit, Fazli Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Gjykata në Serbi ka vendosur të ripërsëriten zgjedhjet në Tërnoc të Bujanocit ku pritet që Shaip Kamberi të zgjidhet deputet

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa …