KEK
Fillimi / Lajmet / Në komunën e Besjanës dhe të Mitrovicës së Veriut po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme komunale
Vota

Në komunën e Besjanës dhe të Mitrovicës së Veriut po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme komunale

Në komunën e Besjanës dhe të Mitrovicës së Veriut po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës. Zgjedhjet po mbahen nën masat rigoroze anti covid. Gara në komunën e Besjanës zhvillohet mes kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Nexhmi Rudarit, kandidatit të Vetëvendosjes, Shpejtim Bulliqit dhe kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës, Naim Fetahut. Mandati i kandidatit fitues të zgjedhjeve do të zgjas deri në zgjedhjet e rregullta të cilat do të mbahen në vitin 2021. Ndprkohë është duke u votuar edhe për kryetar të komunës së Mitrovicës së Veriut. Për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut garojnë Millan Radojeviq nga Lista Serbe, Florent Azemi nga Partisë Demokratike të Kosovës, Erden Atiq nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Dushan Milunoviq si kandidat i pavarur. Edhe në këtë komunë mandati i kandidatit fitues do të vlejë deri në zgjedhjet e rregullta, në vitin 2021.

Kontrolloni gjithashtu

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Rreth 69 milionë persona janë shëruar nga COVID-19 në gjithë botën, derisa mbi 96 milionë ...