MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Në Kuvendin e Kosovës u bënë homazhe për heronjtë Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Në Kuvendin e Kosovës u bënë homazhe për heronjtë Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Në Kuvendin e Kosovës autoritetet më të larta të vendit, personalitete dhe qytetar të shumtë  bënë homazhe për heronjtë Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani, me rastin e rivarrimit të trupave të tyre. Homazhet filluan prej orës 10.00. Më pastaj u mbajt akademi përkujtimore kushtuar jetës dhe veprës heroike të heronjve, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani trupat e të cilëve më pastaj u nisën për tu rivarrosur në Kompleksin e Varrezave në lagjen Velania, në Prishtinë, pranë varrit të Simbolit të Rezistencës Kombëtare Adem Demaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...