KEK
Fillimi / Lajmet / Autoritetet e larta vlerësuan lartë kontributin e heronjve Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Autoritetet e larta vlerësuan lartë kontributin e heronjve Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Autoritetet më të larta të vendit, kryetari, Hashim Thaçi, kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj dhe ish kryetari Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli kanë vlerësuar lartë kontributin e heronjve Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani. Kryetari, Hashim Thaçi ka theksuar se këta heronj qysh në rininë e tyre të hershme u angazhuan për çështjen kombëtare, iu kundërvënë me të gjitha mënyrat okupimit të Kosovës dhe u bënë lajmëtar të lirisë sonë. Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se me angazhimin dhe heroizmin e tyre, heronjtë heronjve Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani ia ndryshuan rrjedhën historisë sonë të re. Ish kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se heronjtë Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani janë shembull se si duhet t’i shërbehet kombit e atdheut.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t'i bindur vendet tjera

Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t’i bindur vendet tjera

Ministrja e Jashmte, Meliza Haradinaj- Stublla ka thënë se Greqia do ta prëkrah Kosovën lidhur ...