Në një rast kanosje arrestohet një person dhe konfiskohen dy armë dhe municion 

Me datën 16.03.2023, Stacioni Policor në Gjakovë ju ka përgjigjur një rasti kanosje të raportuar në fshatin Damjan-Gjakovë. Zyrtarë Policorë të Njësisë së Hetimeve në kuadër të këtij stacioni, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë të dyshuarin B. D.(mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës, lindur në vitin 1992). Në posedim të të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar dy pistoleta dhe 30 copë fishekë të cilat ai i posedonte në mënyrë të paautorizuar.  Me vendim të Prokurorit të Shtetit (në koordinim me të cilin janë ndërmarr të gjitha veprimet hetimore) i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë dhe është iniciuar rast “Kanosje” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.  

Gjakovë, 16 mars 2023

Kontrolloni gjithashtu

Drejtori i AMMKM z. Imer Hakaj, ka vizituar Homazhe për Ditet e Nëntorit

Drejtori i AMMKM z. Imer Hakaj dhe stafi i agjencisë bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz

Për nderë të festave të nëntorit, ngritjës së flamurit në Krujë nga kryetrimi i Arbërisë, …