tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Në përkrahje të Kadri Veselit janë vënë kryetari, Thaçi, kryeministri në detyrë, Haradinaj dhe shumë të tjerë
Në përkrahje të Kadri Veselit janë vënë kryetari Hashim Thaçi, kryeministri në detyrë Haradinaj dhe shumë të tjerë

Në përkrahje të Kadri Veselit janë vënë kryetari, Thaçi, kryeministri në detyrë, Haradinaj dhe shumë të tjerë

Përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili ndër të parët u solidarizua me Kadri Veselin, i ftuar për hetime nga Prokuroria e Gjykatës Speciale, në përkrahje të Kadri Veselit janë vënë edhe  kryetari i Kosovës,  Hashim Thaçi, kryeministri në detyrë, Ramush  Haradinaj, kryetari i Nismës, Fatmir Limaj dhe shumë të tjerë, por ende mungon përkrahja qoftë edhe verbale e LDK-së dhe e Vetëvendosjes. Tani kur pritet të ngrihen edhe aktakuzat e para dhe të fillojë arrestimi nga Forca Speciale e Gjykatës, situata politike në Kosovë do të tronditet në shumë segmente, duke marrë para sysh faktin se do të intensifikohet propaganda kundër UÇK-së në Serbi, por edhe në Kosovë, sidomos nga disa qarqe tashmë të njohura, por edhe nga shumë medie, të cilat në vazhdimësi kanë propaganduar kundër UÇK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Behlul Jashari

Behlul Jashari: Para 18 viteve, në 21 shkurt 2002, ishte mbyllur gazeta tradicionale e Kosovës Rilindja

Para 18 viteve, në 21 Shkurt 2002, gazeta tradicionale e Kosovës Rilindja u dëbua dhunshëm, ...