KEK
Fillimi / Njoftime / Nesër në Gllogjan nderohet heroina, Fetnete Ramosaj, në përvjetorin e dytë të ndarjes nga jeta
Nesër në Gllogjan nderohet heroina, Fetnete Ramosaj, në përvjetorin e dytë të ndarjes nga jeta

Nesër në Gllogjan nderohet heroina, Fetnete Ramosaj, në përvjetorin e dytë të ndarjes nga jeta

Nesër (e hënë) me 5 prill 2021, në orë 11:00, në Kompleksin Memorial në Gllogjan bëhen homazhe për heroinën, Fetnete Ramosaj, në përvjetorin e dytë të shkuarjes në amshim. Pjesëmarrja juaj nderon veprën e Fetnetes dhe ne si familje! Që nga viti 1989 Fetnetja ishte pjesëtare aktive e lëvizjes ilegale dhe asaj gjithëpopullore në Kosovë. Ka qenë pjesëmarrëse aktive në luftën çlirimtare, si pjesëtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë luftës në Kosovë (1998-1999), veç tjerash, ka kryer detyrën e Zëdhënëses së UÇK-së për informim Zonën Operative të Dukagjinit. Njëkohësisht ka raportuar edhe për Radion Kosova e Lirë dhe  Agjencinë KosovaPress”, Radio Televizionin Shqiptar, etj.

Kontrolloni gjithashtu

KPMM: Plani vjetor i inspektimeve të përbashkëta ndërinstitucionale 2021

KPMM: Plani vjetor i inspektimeve të përbashkëta ndërinstitucionale 2021

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) si çdo vit, edhe këtë vit ka ...