KEK
Fillimi / Lajmet / Nesër në kazermën „Adem Jashari“ të FSK-së në Prishtinë, mbahet manifestimi qendror, Parada e FSK-së, në 23 – vjetorin e Epopesë së UÇK-së
Bislim Zogaj: Jam keqkuptuar në Klan Kosova në lidhje me vizitat në Kompleksin, “Adem Jashari”, në Prekaz

Nesër në kazermën „Adem Jashari“ të FSK-së në Prishtinë, mbahet manifestimi qendror, Parada e FSK-së, në 23 – vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Nesër në kazermën „Adem Jashari“ të FSK-së në Prishtinë, do të mbahet manifestimi qendror, Parada e FSK-së, për nder të 23 – vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në kujtim të Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë Dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për liri. Manifestimi mbahet duke filluar nga ora 1200. Në manifestim do të marrin pjesë: Vjosa Osmani, Abdullah Hoti, Anton Quni, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ministra dhe zëvendës-ministra në detyrë, stafi diplomatik, atashe ushtarak, zyrtarë të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes, ushtarë dhe oficerë të FSK-së. Manifestimi për Epopenë e UÇK-së mbahet nën organizimin e Qeverisë të Republikës së Kosovës. Manifestimi „Epopeja e UÇK-së“, më 5 mars, do të jetë manifestim i tipit të mbyllur për shkak të pandemisë dhe për këtë kërkojmë mirëkuptim nga qytetarët thuhet në njoftimin e FSK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...