KEK
Fillimi / Lajmet / Nisma prezanton kandidatët për deputetë në Kuvend të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit
Nisma prezanton kandidatët për deputetë në Kuvend të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Nisma prezanton kandidatët për deputetë në Kuvend të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Nisma të dielen ka prezantuar kandidatët për deputetë në Kuvend të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në këtë takim, para kandidatëve për deputet ka folur kryetari i kësaj partie Fatmir Limaj, ku tha se është nder i madh për secilin kandidat të Nismës të jetë kandidat për Kuvend të Republikës sonë që me mund e sakrificë është ndërtuar fal kontributit të shumë brezave. Nuk ka gjë më të rëndësishme për ne, së sa të dalim të takojmë njerëz e të kërkojmë mbështetjen e bashkëluftëtarëve për realizimin e ëndrrës sonë të madhe, për një Kosovë të lirë e me vlera ka thënë Limaj. Ai kërkuar nga të pranishmi që të mos bien pre e propagandës ditore, të atyre që kanë për mision shkatërrimin e humbjen e vlerës së çdo hapi pozitiv që është bërë në vendin tonë. Kreu i Nismës bën thirrje për tu bashkuar për betejën e radhës, që më 14 shkurt ta shijojmë fitoren dhe mundësinë për të vazhduar në shërbim të vendit, sepse ne besojmë në angazhimin tonë për të shkuar të objektivi jonë, sepse kjo është rruga jonë e drejtë për ta mbrojtur e për ti shërbyer vendit.

Kontrolloni gjithashtu

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

Kandidatët për deputetë nga subjektet e ndryshme politike kanë pasur të drejtën për ankesa në ...