Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
MIT
Fillimi / Institucionet / Njoftim për organizimin e aktiviteteve tradicionale kulturore e përkujtimore ‘’Flaka e Janarit’’ në Rahovec

Njoftim për organizimin e aktiviteteve tradicionale kulturore e përkujtimore ‘’Flaka e Janarit’’ në Rahovec

Me rastin e manifestimit tradicional kulturor e përkujtimor ‘’Flaka e Janarit’’, Komuna e Rahovecit dhe OVL e UÇK-së në Rahovec organizojnë aktivitete në nderim të dëshmorëve të janarit, sipas kësaj agjende:

Më datë 21 janar 2020, ora  12:00, për nderë të 21 vjetorit të rënies së Dëshmorëve të Kombit: Skender Rexhepi dhe Fitim Duraku do të bëhen homazhe dhe nderime te vendi i rënies Fortesë

  • 27 janar 2020  ora 11:00, homazhe dhe nderime për Dëshmorët e Kombit: Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, të rënë në Brestoc me 27 janar 1990. Në ora 12:30, Manifestimi përkujtimor e kulturor në Qendrën e Kulturës ‘’Mensur Zyberaj’’ në Rahovec.

  • 29 janar 2020 në ora 11:00, homazhe dhe nderime për Dëshmorin  e Kombit Sahit Krasniqi, në Varrezat e Dëshmorëve në Ratkoc.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Abdixhiku priti në takim ambasadoren e Kroacisë

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në ...