Covid

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 8 raste të reja, janë shëruar 14 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 253  testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 10 raste të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 7 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 225 mijë e 235.   Numri i rasteve aktive ka zbritur në  46 të infektuar aktualë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, ka vizituar krerët e UÇK-së, që po mbahen të arrestuar në Hagë

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, ka vizituar krerët e UÇK-së në Hagë. Ai …