KEK
Fillimi / Lajmet / Numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Kosovë arrinë në 955 prej tyre 691 pacientë janë shëruar
IKSHPK bënë të ditur se se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Kosovë arrinë në 955 prej tyre 691 pacientë janë shëruar

Numri i rasteve të konfirmuara me sëmundjen COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi i ri, ka arritur në 955. Por bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, vetëm 235 raste janë aktualisht aktive. Mbrëmë janë konfirmuar 10 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Nga testimi i gati 240 mostrave, pozitivë kanë dal disa banorë të Vushtrrisë, Ferizajt dhe nga një banorë i Prishtinës dhe Prizrenit. Pra tashmë janë shëruar 691 pacientë, derisa kanë vdekur 29 persona, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Kontrolloni gjithashtu

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit nënshkruan marrëveshje me Fondacionin e Milleniumit të Kosovës për kualitet të ajrit

MEA nënshkruan marrëveshje me Fondacionin e Milleniumit të Kosovës për kualitet të ajrit

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes ministrisë dhe ...