Isufi

Opozita mbetet e angazhuar për largimin e Qeverisë aktuale dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se opozita mbetet e angazhuar për largimin e Qeverisë aktuale dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme. Në një intervistë për “Epokën e re” ai ka bërë me dije se nuk do të ketë çarje të koalicionit sepse, opozita është më unike se kurrë më parë. “Opozita është më e bashkuar se kurrë për shkak të kauzës që ka përpara dhe gjendjes së krijuar nga Qeveria aktuale, e cila e ka thelluar krizën në Kosovë. E dimë se ka interesa të caktuara që dëshirojnë ta përçajnë opozitën, mirëpo opozita nuk do të përçahet, përkundrazi është më e bashkuar dhe më e fuqishme së kurrë më parë. Prandaj, të gjithë ata që pretendojnë ta përçajnë opozitën do të dështojnë”, ka deklaruar Isufi.

Kontrolloni gjithashtu

Adem Jashari

Edi Rama: Adem Jashari lindi në 28 nëntor, ra për të jetuar gjithmonë, si legjenda e gjallë e flamurit më të bukur në botë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në festën e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit, ka ndarë …