Demarkacioni

Opozita do të vazhdojë edhe më tej të kundërshtojë ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi

Opozita do të vazhdojë edhe më tej të kundërshtojë ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, duke u bërë thirrje deputetëve që të mos e votojnë atë. Opozita do të përkrah çdo iniciativë që shkon në favor të zgjidhjes së çështjes, në të kundërtën do të vazhdojnë protestat edhe veprime të tjera kundërshtuese. Kështu u bë e ditur në një konferencë për media, të nënkryetarit të AAK-së, Pal Lekaj dhe nënkryetarja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, të cilët bën të ditur se në Kuvend do të kthehen atëherë kur të kthehet edhe demarkacioni. Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve që t’i thonë jo marrëveshjes së demarkacionit, për të cilën thotë se është e dëmshme, transmeton Kosovapress.

Kontrolloni gjithashtu

Don Agim Qerkini: Shqiptarët janë dëshmi e tolerancës dhe mirëqenies

Famullitari katolik Don Agim Qerkini ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës nga ku ka uruar …