Brickos

Organizata “Pranvera Shqiptare ‘81” organizon Tryezë dhe disa aktivitete të tjera në shënimin të 40 vjetorit të shpërthimit të demonstratave studentore

Organizata “Pranvera Shqiptare ‘81” organizon Tryezë në shënimin të 40 vjetorit të shpërthimit të demonstratave studentore

Organizata “Pranvera Shqiptare ‘81” me rastin e 40 vjetorit të shpërthimit mbarëshqiptar kundër  shtypjes, dhunës, padrejtësive, terrorit dhe pushtimit të egër serb, organizon disa aktivitete në shënim të kësaj ngjarje të madhe që i dha kthesë rrjedhave të mëvonshme të historisë së popullit shqiptarë të Kosovës. Në orën 11:00 vihet gurthemeli për monumentin që i kushtohet “Pranverës Shqiptare ‘81” te mensa e studentëve.  Në orën 11:30 hapet ekspozita te mensa e studentëve me fotografi dhe dokumente për 11 Marsin. Në orën 12:00 mbahet Tryeza për 11 Marsin në mensë (restorantin) e studentëve dhe përurohet libri i Jonuz Jonuzajt, “Ngritja e Historisë”.

Kontrolloni gjithashtu

Albesian Salih Mataj (3.8.1982 - 28.2.1999)

OVL-UÇK-DEÇAN: Me 28 shkurt 2024, mbahen homazhe për Dëshmorin e Kombit Albesian Mataj

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së Dega Deçan, njofton opinionin publik: Të nderuara Familje …