kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / OVL e UÇK-së: Na ka mbetur të mendojmë se vendorët dhe ndërkombëtarët kënaqen vetëm atëherë kur të ketë vdekur, Sabit Geci
Sabit Geci

OVL e UÇK-së: Na ka mbetur të mendojmë se vendorët dhe ndërkombëtarët kënaqen vetëm atëherë kur të ketë vdekur, Sabit Geci

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, është e shqetësuar për rastin e veteranit dhe invalidit të luftës, Sabit Geci, i cili është keqtrajtuar  një  kohë të gjatë, duke u mbajtur padrejtësisht nëpër burgje, për gjoja krime lufte. Duke e ditur gjendjen shëndetësore të tij  me sëmundje të rënda, sëmundje të cilat janë edhe me diagnoza të njëjta nga ana e mjekëve të UNMIK, EULEX, Turqisë dhe Kosovës, kemi mirëpritur që drejtësia e liroi gjashtë muaj për shkaqe shëndetësore. Lidhur me këtë lirim, jemi habitur me reagimin e ambasadorit amerikan, në Kosovë, Philip Kosnett dhe pyesim se a ka të drejtë të përzihet në drejtësi, dhe pse nuk reagon për mos-gjykimin e serbëve, të cilët kanë bërë dhunime, djegie, shkatërrime dhe krime deri në gjenocid. Duke pasur parasysh që EULEX nuk ka më mandat për këto gjëra, pyesim: A kaq e paaftë është Prokuroria Speciale e Kosovës, që të dërgoi kërkesë në EULEX, për zbutje të dënimit të z. Geci, kur e di që kjo gjë në kompetencë të kujt është. Na ka mbetur të mendojmë se vendorët dhe ndërkombëtarët kënaqen vetëm atëherë kur  të ketë vdekur Sabit Geci, thuhet në komunikatën e OVL-UÇK-së, lidhur me këtë rast.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...