kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Më 1 korrik, kryeministri Haradinaj shkon në Paris me kërkesë për liberalizim të vizave
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e kujton 111 vjetorin e Kongresit të Alfabetit të gjuhës shqipe

Më 1 korrik, kryeministri Haradinaj shkon në Paris me kërkesë për liberalizim të vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse afër një viti më parë kishte premtuar se liberalizimi i vizave më së largu do të ndodh në qershor të vitit 2019, ai tani  ka bërë të ditur se më 1 korrik do të takohet me ministrin e Brendshëm të Francës, lidhur me liberalizimin vizave për qytetarët e Kosovës. Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didje Shaber, me të cilin kanë  diskutuar për vizitën e tij zyrtare në Paris dhe takimin me Ministrin e Brendshëm Castaner. “Me qëllim të koordinimit dhe avancimit të agjendës së Kosovës për liberalizimin e vizave dhe integrimin evropian, partneritetit bilateral politik dhe ekonomik me Francën, Qeveria ka finalizuar përgatitjet dhe argumentet e saja, të cilat ia paraqita Ambasadorit Chabert, saktësoi Haradinaj duke shtuar se në këtë vizitë do të zhvillojë takime edhe me përfaqësues të tjerë institucionalë dhe politikë të Francës, me qëllim të thellimit të bashkëpunimit bilateral dhe kërkimin e mbështetjes për avancimin e agjendës evropiane të vendit.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...