leoni

Agim Abaz Mazrekaj (27.11.1970 -7.7.1998)

OVL-UÇK Deçan: Në 26 vjetorin e rënies në Altarin e Lirisë, përkujtohet Heroi Agim Abaz Mazrekaj

Të nderuara Familje të Dëshmorëve, invalidë dhe veteranë të luftës së UÇK-së,
Të nderuar qytetarë. Ju njoftojmë se më datë 07.07.2024, në përvjetorin e 26-të të rënies në Altarin e Lirisë, do të përkujtojmë Heroin e Kombit Agim Abaz Mazrekaj. Homazhet do të mbahen në orën 11:00, në vendin e rënies në fshatin Voksh.

Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së!

Me respekt, OVL-UÇK Deçan

Kontrolloni gjithashtu

Më 13 korrik 2024, promovohet monografia “Shtëpia me gjak në mure”,  të autorit Afrim Hysenaj

Jeni të ftuar të merrni pjesë në ceremoninë promovuese të monografisë “Shtëpia me gjak në …