Pacolli: AKR-ja do të përkujdeset për mirëqenien e gjithë qytetarëve të Kosovës

Pacolli: AKR-ja do të përkujdeset për mirëqenien e gjithë qytetarëve të Kosovës

Lideri i Aleancës Kosova e Re, qëndroi në Mitrovicë ku u prit nga strukturat e partisë dhe simpatizant të shumtë të kësaj partie. Gjatë fjalimit para tyre, ai theksoi se janë qytetarët ata të cilët kanë mundësi të vendosin për fitoren e AKR-së, e cila është koalicion me LDK-në dhe Alternativën në zgjedhjet e 11 qershorit dhe se AKR-ja do të përkujdeset për mirëqenien e qytetarëve të Kosovës. Ne kërkojmë edhe kësaj radhe ndihmën tuaj. Vetëm ju mund të na ndihmoni që ta realizojmë ëndrrën tonë, e ajo është mirëqenia për qytetarët.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …