kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Pacolli: Kosova do të bëhet anëtare e NATO-s me mbështetjen e SHBA-së dhe Evropës, askush nuk mund të na pengojë
Pacolli - Vuçiqit: Kosova ofron mbrojtje të madhe për objektet fetare, çka Kisha Ortodokse Serbe nuk e ka as në Serbi

Pacolli: Kosova do të bëhet anëtare e NATO-s me mbështetjen e SHBA-së dhe Evropës, askush nuk mund të na pengojë

Rusia sot deklaroi se SHBA-ja është duke provuar që ta fusë Kosovën në NATO, bashkë me bazën e saj ushtarake, Bondsteel. Kështu u shpreh ministri rus i Jashtëm, Sergei Lavrov. E ndaj kësaj deklarate ka reaguar shefi në largim i diplomacisë kosovare, Behxhet Pacolli. Ai përmes një postimi në Twitter, ka thënë se Kosovën s’mund ta ndalojë askush drejt këtij qëllimi strategjik. “Për homologun tim rus, Lavrov: Kosova do të bëhet anëtare e NATO-s me mbështetjen e SHBA-së dhe Evropës. Ky është fati ynë, është zgjedhja jonë e lirë. Askush, aq më pak Rusia, nuk mund të na pengojë nga ky qëllim strategjik që mbron rajonin tonë”, ka thënë Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral dhe Politikë i Zonës Operative të Nerodimes, Fehmi Mujtota përmes një postimi ...