kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Palmer: Ne duam një marrëveshje që është e qëndrueshme dhe e zbatueshme nga dy vendet
Matthew Palmer: Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë që Ballkani Perëndimor të këtë perspektivë evropiane

Palmer: Ne duam një marrëveshje që është e qëndrueshme dhe e zbatueshme nga dy vendet

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën Juglindore, Mathew Palmer, ka thënë se SHBA dëshiron një marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë. Palmer thotë se Shteti Amerikan dëshiron një marrëveshje që është e drejtë dhe e zbatueshme për të dy vendet. “Ne duam një marrëveshje që është e qëndrueshme, në pronësi, e drejtë dhe e zbatueshme për të dy vendet”, tha ai. Palmer shtoi se dëshiron që kjo marrëveshje të përqafohet nga publiku dhe nga popujt e të dy vendeve. Kujtojmë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shprehur disa herë pro marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë. Madje ka qenë vet presidenti amerikan, Donald Trump, i cili ka lutur presidentët e të dy vendeve që të rifillojnë sa më shpejt dialogun dhe të nënshkruajnë një marrëveshje finale.

Kontrolloni gjithashtu

Të ftuar të radhës për t’u hetuar në Prokurorinë e Gjykatës Speciale janë: Sejdi Berisha dhe Nevzat Kryeziu

Të ftuar të radhës për t’u hetuar në Prokurorinë e Gjykatës Speciale janë: Sejdi Berisha dhe Nevzat Kryeziu

Në vazhdim të shpërndarjes së ftesave drejtuar eprorëve dhe ushtarëve të UÇK-së nga Prokuroria  e ...