Fillimi / Lajmet / Pasi u konfirmuan 27 raste të reja me COVID-19, në Shqipëri, Rama ka bërë thirrje për ashpërsim të masave të izolimit
Rama

Pasi u konfirmuan 27 raste të reja me COVID-19, në Shqipëri, Rama ka bërë thirrje për ashpërsim të masave të izolimit

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me COVID-19. në Shqipëri,  kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e zjarrit dhe armiku po synon të marrë më shumë jetë. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që të motivohen shpirtërisht dhe mendërisht për të rezistuar ndaj pandemisë. “Sot ju lutem me të gjithë forcën ta vendosni si kryefjalë të çdo dite në vijim moton jetike të luftës sonë: ekonomia bie dhe ngrihet prapë, të vdekurit nuk ringjallen më! Sot asgjë nuk vlen më shumë se jeta dhe mbrojtja e jetës është qëllimi, ne jemi mjeti për realizimin e këtij qëllimi njerëzor, qytetar, kombëtar!, ka thënë në mes të tjerash Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar heroin, Mensur Zyberaj në përvjetorin e rënies së tij

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar heroin, Mensur Zyberaj në përvjetorin e rënies së tij

Kryetari, Hashim Thaçi, ka përkujtuar heroin, Mensur Zyberaj e dëshmorë të tjerë në përvjetorin e ...