PDK

PDK-ja reagon kundër bastisjeve të reja të forcave të EULEX-it në shtëpinë e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit

Partia Demokratike e Kosovës kanë reaguar ashpër pas nisjes së bastisjeve të reja të forcave të EULEX-it në shtëpinë e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit. Deputetja e këtij subjekti, Ganimete Musliu, me anë të një postimi në Facebook i ka quajtur provokime,  aksione të EULEX-it. Ajo ka shtuar se Kosovë sot më shumë se kurrë i duhet maturi e kujdes, si dhe unitet në qëndrime.

Stuhitë na kanë bërë më të fortë dhe kurrë s’na kanë poshtëruar e ligështuar. Ndali provokimet dhe poshtërimet EULEX sepse historinë e popullit tonë martir nuk mund ta ndryshosh. Zyrtarët e PDK-së  reagojnë me shkrim në postime private

Kontrolloni gjithashtu

Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, mbështesin kandidaturën e zonjës Kamala Harris për kryetare të Amerikës

Ish-kryetari Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, e cila garoi …