PDK-ja

PDK-ja shkarkon një anëtare të saj në Gjakovë

Partia Demokratike e Kosovës dega në Gjakovë ka njoftuar sot se ka marrë vendim që ta shkarkojë nga të gjitha pozitat në PDK Diana Qarkagjinë. Ajo ka qenë drejtoreshë e Arsimit në komunën e Gjakovës ndërsa dje ajo ishte shkarkuar nga kjo pozitë nga kryetarja e kësaj komune bashkë me dy drejtorë tjerë dhe nënkryetarin e Gjakovës që vijnë nga PDK-ja. Për Qarkaxhinë, Kusari-Lila ka thënë se mund ta vazhdojë punën si drejtoreshë,  por me kusht që të jetë e pavarur, e jo në PDK.

Kontrolloni gjithashtu

OVL e UÇK-së, dega Deçan: në një vjetorin e ndarjes nga jeta, mbahen homazhe për çlirimtarin Agron Haradinaj

Të nderuara Familje të Dëshmorëve ,Invalid dhe Veteranë të Luftës së UÇK-së. Të nderuar qytetarë! …