KEK
Fillimi / Lajmet / Përkujtohen dëshmorët: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
Posta e Kosovës ka emërtuar pullën postare me portretet e heronjve ë kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu në 29 vjetorin e rënies

Përkujtohen dëshmorët: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot mbahen homazhe kushtuar heronjve të kombit: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu. Në nderin dhe përkujtim të tyre në orën  11.00 mbahen homazhe në fshatin Llugë, te Obelisku i Heroit te Kombit Afrim Zhitia! Prej orës 12.00 do të mbahen homazhe te Përmendoret e dëshmorëve Fahri Fazliu  dhe Bahri Fazliu ne fshatin Llaushë! Ndërsa, po sot në orën 14.00 do të mbahen  nderime në  “Breg të Diellit”, në Prishtinë, në vendin ku kanë  rënë trimërisht e  heroikisht:  Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, më 2 nëntor të vitit 1989.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...