Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
valamobile
kek
Fillimi / Institucionet / Përkujtohen dëshmorët e kombit të komunës së Skenderajt

Përkujtohen dëshmorët e kombit të komunës së Skenderajt

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku së bashku me drejtorët e Komunës, deputeti i Parlamentit të Kosovës, Bekim Haxhiu, familjarët, asamblistët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë bërë homazhe te varret e dëshmorëve të lirisë, në përkujtim të 20 – vjetorit të rënies së tyre në altarin e lirisë. Me këtë rast, janë përkujtuar Gani Uka e Muharrem Rexha në Ticë, Skënder e Mustafë Skënderi në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, si dhe Kujtim Ahmetin në Varrezat e Dëshmorëve në Tërnafc.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Shala: Fuqizimi i Agjencisë së Metrologjisë është i rëndësishëm për përmirësimin e jetës së qytetarëve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në ditën Botërore të Metrologjisë, theksoi se mbrojtja ...