Tahir Veliu

Policia greke merr në pyetje kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu

Sot, në pikën kufitare të Kakavijës, Policia e Greqisë ka  marrë  në pyetje kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu. Pas tri orëve të mbajtjes së kryetarit të LSHB-së në ndalim policor dhe bisedë provokuese, ai u lirua nga mbajtja dhe arrestimi. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar bën të ditur se nuk njeh kufij të imponuar në mes territorit shqiptar. LSHB shtetin grek e shpall shtet armik dhe nuk pajtohet dhe nuk e njeh pushtimin e Çamërisë nga ana e Greqisë. LSHB do të angazhohet për çlirimin e Çamërisë dhe bashkimin e saj më Shqipërinë, thuhet në njoftimin e tyre”, thuhet në një njoftim të këtij subjekti.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …