Pren Marashi: “Kokat” e shtetit që nuk e duan UÇK-në, sot në Koshare edhe familjarët e dëshmoreve nuk i lejuan të shkojnë para tyre

Pren Marashi porositë kryetarin e kuvendit t’i drejtohet institucionalisht Trandafilovës për parregullsitë që i bënë gjykata speciale

Pas vizitës që realizoi në Hagë krye kuvendari Konjufca, me ketë rast komandanti i Batalionit të Katërt të Brigadës 138 të UÇK-së të Zonës Operative të Dukagjinit  gjatë luftës, z. Pren Marashi, ka kerkuar që: “Kryetari i Kuvendit duhet t’i drejtohet institucionalisht Trandafilovës për parregullsitë që i bënë gjykata speciale në Hagë, dhe jo e gjitha të mbetet me fjalime mediatike në konferenca për shtyp, kërkohet veprim institucional !

Kontrolloni gjithashtu

Filipoviq: Rusia nëpërmjet Serbisë po e përdor Kishën Ortodokse për të thelluar tensionet në Mal të Zi

Gjatë një interviste për “The Geopost”, analisti politik malazez Ljubomir Filipoviq ka tërhequr vërejtjen se …