Pren Marashi: “Kokat” e shtetit që nuk e duan UÇK-në, sot në Koshare edhe familjarët e dëshmoreve nuk i lejuan të shkojnë para tyre

Pren Marashi: Të gjithë e dinë se listat janë të fryra

Luftëtari i UÇK-së, veterani, Pren Marashi, i cili gjatë luftës së fundit në Kosovë ishte Komandant i Batalionit të 4-të, Brigada 138,”Agim Ramadani” e Zonës Operative të Dukagjinit, në një prononcim për Radion Kosova e Lirë, lidhur me fillimin e hetimeve për keqpërdorimet e listave të veteranëve nga Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, është shprehur: “Ma merr mendja që përsëri të sinqertit dhe ata që nuk kanë bërryla të fortë do përballën me akuza, kurse matrapazët do te dalin nga këto hetime te “pastër”. por me ndërgjegje të njollosur !

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …