kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Punimet për zgjerimin e rrugës në Veternik po shkaktojnë kolona të gjata të veturave në kryeqytet
Punimet për zgjerimin e rrugës në Veternik po shkaktojnë kolona të gjata të veturave në kryeqytet

Punimet për zgjerimin e rrugës në Veternik po shkaktojnë kolona të gjata të veturave në kryeqytet

Punimet për zgjerimin e rrugës që kanë filluar në muajin korrik të vitit të kaluar të ura në Veterrnik në Prishtinë, po shkaktojnë kolona të gjata në kryeqytet. Edhe pse ishte premtuar nga Ministria e Infrastrukturës që në muajin dhjetor këto punime do të përfundojnë, ky projekt ende nuk është realizuar. Menaxheri i këtij projekti, Isa Berisha, vonesën e arsyeton më uljen e temperaturave. Ai ka shtuar se kompania kontraktuese do t’i përfundojë punimet e parapara brenda 60 ditëve pasi që të përfundojë sezoni dimëror. Ky projekt do t’i kushtojë buxhetit të Kosovës rreth 2.5 milionë euro dhe punimet ishin paraparë të përfundojnë në një afat kohor prej rreth 6 muajsh.

Kontrolloni gjithashtu

Engel: Komandanti i NATO-s të jetë i kujdesshëm në mënyrën se si e komenton raportin e Aleancës më Serbinë

Engel: Komandanti i NATO-s të jetë i kujdesshëm në mënyrën se si e komenton raportin e Aleancës më Serbinë

Ligjvënësi amerikan, Eliot L. Engel, i bëri thirrje të shtunën admiralit amerikan James Foggo, komandant ...