KEK
Fillimi / Lajmet / Qeveria gjermane dhuron donacionin e radhës për FSK-në
Qeveria gjermane dhuron donacionin e radhës për FSK-në

Qeveria gjermane dhuron donacionin e radhës për FSK-në

Sot në kazermën e FSK-së, “Skënderbeu” në Ferizaj, u mbajt ceremonia e prezantimit të donacionit të qeverisë gjermane dhuruar për FSK-në. Në ceremoninë përkatëse, ishin të pranishëm ministri i Mbrojtjes dhe ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, të cilët  u pritën nga komandantja e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes, gjeneral brigade, Irfete Spahiu. Me këtë rast, ministri Mehaj falënderoi qeverinë gjermane për donacionin përkatës duke vlerësuar dhe shprehur mirënjohjen e thellë edhe për gjithë mbështetjen  e deritashme në të gjitha fushat për  Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në. Ambasadori Rohde, shprehu kënaqësinë e tij që në emër të qeverisë gjermane dhuron donacionin përkatës duke theksuar se bashkëpunimi në mes dy ministrive do të thellohet edhe më tej si dhe mbështetja nga shteti gjerman do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...