leoni

Ministri, Anton Çuni

Në veri veprojnë grupe kriminale serbe

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Çuni dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, kanë tërhequr vërejtjen se në pjesën veriore të vendit veprojnë grupe kriminale serbe. Ata janë të regjistruar si klub sportiv por kryejnë veprime kriminale. Pjesëtarët e këtij grupi të regjistruar si klub sportiv nuk kanë të bëjnë asgjë me sportin por janë grupe paramilitare që janë futur nga Serbia dhe që janë të armatosur gjerë në dhëmbë, kanë tërhequr vërejtjen gjatë fjalës së tyre në Kuvend, deputeti Anton Cuni dhe Glauk Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri, Kurti, priti në Prishtinë të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Kryeministri Kurti, sonte pret në takim emisarin e posaçëm të BE-së, Miroslav Lajçak dhe emisarin amerikan, Gabriel Escobar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sonte në mbrëmje do t’i presë në takim emisarin e …