Rama: Nuk Shqipëri evropiane pa drejtësi evropiane

Rama: Nuk ka Shqipëri evropiane pa drejtësi evropiane

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PS, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se reforma në drejtësi është thelbi i zhvillimit europian të vendit. “Shqipëri evropiane pa drejtësi evropiane nuk mund të ketë. Edhe Shqipëri evropiane me kërcënime për dhunë nuk mund të ketë”, ka thënë Rama. Më tej kreu i PS ka përsëritur qëndrimin sa i takon kërkesës së PD për një qeveri teknike. “Unë e konsideroj qeverinë përgjegjësi dhe jo privilegje që i ke dhe nga të cilat heq dorë”, ka theksuar Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Vjosa Osmani, Albin Kurti e Glauk Konjufca, kanë pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it

Vjosa Osmani, Albin Kurti e Glauk Konjufca, kanë pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it

Kryetarja, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, dhe kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, kanë pritur në …