KEK
Fillimi / Lajmet / Ramadani: Masat e ndërmarra nga institucionet duhet të vazhdojnë, njerëzit mos ta marrin rolin epidemiologut
Ramadani: Mos të kritikohen punëtorët shëndetësor, pasi sipas ata e kanë vënë në rrezik jetën e tyre

Ramadani: Masat e ndërmarra nga institucionet duhet të vazhdojnë, njerëzit mos ta marrin rolin epidemiologut

Drejtori i Institutit të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka thënë se masat që janë ndërmarrë nga institucionet e vendit dhe rekomandimet e IKSHP-së lidhur me parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19 duhet të vazhdojnë të respektohen edhe në javët në vijim, ndërsa sa edhe kufizimi i lëvizjes duhet të vazhdojë. Ramadani ka lutur të gjithë që të mos bëjnë presion publik, duke shtuar se njerëzit po vazhdojnë të luajnë rolin e epidemiologut dhe po bëjnë shumë pyetje e llogari. Ai thotë se Prishtina si kryeqytet ka një vëmendje më të madhe nga epidemiologët, për shkak se është një dimension tjetër, por duke mos lënë anash komunat e tjera, sidomos Malishevën, ku ka më së shumti raste me COVID-19 deri më tani.

Kontrolloni gjithashtu

Konjufca i Vetëvendosjes ka akuzuar kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, se po dëshiron eliminimin politik të Albin Kurtit

Konjufca i Vetëvendosjes ka akuzuar kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, se po dëshiron eliminimin politik të Albin Kurtit

Pasi Glauk Konjufca i Vetëvendosjes,   gjatë një debati, drejtoi gishtin nga Valdete Daka për mos ...