MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj, ka kujtuar krijimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës 19 vjet me parë
Raportet tona me partnerët ndërkombëtarë kanë për bazë sinqeritetin, jo servilizmin thotë, Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj, ka kujtuar krijimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës 19 vjet me parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar krijimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e cila të enjten mbushi 19 vjet. Ai përmes një shkrimi, ka shkruar se para 19 vjetëve, si Aleancë u nisën për më shumë pluralizëm e debat, duke i dhënë alternativa dhe zgjidhje politike vendit. Ai ndër të tjera ka thënë se i kanë qëndruar besnik përpjekjeve për shtet-krijim dhe pas pavarësisë kanë shërbyer si vlerë e shtuar e demokracisë. Sipas tij, AAK mbetet e angazhuar për shtet të fortë dhe kohezion shoqëror e kombëtar. “Mirënjohës të gjithë atyre me të cilët rrugëtuam bashkë përgjatë këtyre viteve dhe që besuan në vlerat dhe vizionin e Aleancës. Na priftë e mbara”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota, të dielën, nga Aeroporti “Adem Jashari”, ...