MIT KS
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: Mundësitë janë reale që për nesër të thirret seanca për votimin e Qeverisë Hoti
Haradinaj: Pikërisht më 20 qershor 1999 u përmbyll largimi përgjithmonë i forcave policore e ushtarake serbe nga Kosova

Ramush Haradinaj: Mundësitë janë reale që për nesër të thirret seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Gjykata Kushtetuese ka gjasa që sot gjatë ditës të publikojë aktgjykimin e plotë për ligjshmërinë e dekretit të mandatarit. Nëse ndodhë kjo, sipas  tij, nesër mund të thirret seanca për votimin e Qeverisë Hoti. “Mendoj që është momenti kur mundet Gjykata ta publikojë vendimin, i cili i hapë rrugë anës procedurale, asgjë tjetër nuk ka mbetur vetëm çështje procedurale. Mundësitë janë reale që për nesër, asgjë tjetër nuk ka mbetur nga koha e vendimit, me shpresë që nesër. Misioni më i vështirë i kësaj qeverie është shpëtimi i ekonomisë, besoj se do të jemi të suksesshëm”, ka deklaruar Haradinaj, pas vizitës që pati në komunën e Therandës.

Kontrolloni gjithashtu

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka theksuar përkrahjen e fuqishme ...