Haradinaj

Ramush Haradinaj: Nuk do të shkoj në Hagë, shpresoj se krerët e UÇK-së të vijnë sa më shpejt në Kosovë të lirë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar lartë vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Hagë tek krerët e UÇK-së të cilët po akuzohen nga Gjykata Speciale. Haradinaj thotë se ai është gjest fisnik, ndërsa  se për vete thotë se nuk e ka plan të shkojë në Hagë dhe se shpreson që krerët e UÇK-së të vijnë sa më shpejt në Kosovë të lirë. Iu uroj atyre të vijnë sa më shpejt. As Edi Rama nuk e pati të lehtë të kryejë vizitën në Hagë. Ai është Kryeministër i një shteti, i cili është anëtar i NATO-s, por te e fundit një shqiptar shkoi në vizitë tek disa shqiptarë, ka saktësuar Haradinaj për mediet.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …