MIT KS
Fillimi / Lajmet / Rexhep Selimi shprehet kundër çfarëdo bashkëpunimi me Listën Serbe sa i përket bashkëqeverisjes
Rexhep Selimi: Edhe pse nuk i kemi në Kuvend më të fuqishmit e partisë, megjithatë i kemi 30 deputetë të fortë

Rexhep Selimi shprehet kundër çfarëdo bashkëpunimi me Listën Serbe sa i përket bashkëqeverisjes

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, duke komentuar rezultatin zgjedhor ku kjo parti doli e para, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë votuar për ndryshimin dhe kanë besuar në Vetëvendosjen. Ai ka theksuar se ky besim i qytetarëve ka ardhur për dy arsye, e para sepse i kanë besuar projektit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe e dyta keqqeverisja në vazhdimësi nga të gjitha qeveritë e deritashme. Por, pavarësisht që dolën të parët në garën për qeverinë e re, partia e tij ka fituar me rezultat të ngushtë e pasuar nga LDK-ja me rreth 5 mijë vota dallim në rezultatet preliminare të shpallura nga Komisioni Qendror Zgjedhor dhe për këtë do t’i duhet një partner për të qeverisur me vendin. Selimi ka potencuar se me LDK-në asnjëherë nuk i kanë ndërprerë bisedimet për bashkëqeverisje kurse është shprehur  i kundër çfarëdo bashkëpunimi me Listën Serbe sa i përket bashkëqeverisjes.

Kontrolloni gjithashtu

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se ekziston mundësia që COVID-19 mund të përhapet edhe nga ajri

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se ekziston mundësia që COVID-19 mund të përhapet edhe nga ajri

Organizata Botërore e Shëndetësisë, e pranoi se ekziston mundësia që koronavirusi të transmetohet përmes ajrit, ...