Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Richard Grenell: Serbia duhet ta ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, Prishtina duhet ta heq taksën
Richard Grenell: Serbia duhet ta ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, Prishtina duhet ta heq taksën

Richard Grenell: Serbia duhet ta ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, Prishtina duhet ta heq taksën

I dërguari i posaçëm i kryetarit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pas takimeve që mbajti sot në Prishtinë, ka vizituar edhe Beogradin. Në takim me kryetarin serb,  Aleksander Vuçiq, Grenell tha se Trump është krenar me përfshirjen e SHBA-ve në ekonominë serbe. Grenell tutje tha se në këtë regjion ka ardhur që t’i dalë në ndihmë Kosovës dhe Serbisë në përpjekjet e tyre për progres. Ai foli edhe për marrëveshjen për linjën e fluturimeve, teksa ripërsëriti se taksa duhet të hiqet. Grenell nuk la pa përmendur edhe fushatën e Serbisë për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, për të cilën tha se duhet të ndalet, ndërkaq që më heqjen e taksës normalizohet edhe lëvizja e lirë. Në këtë formë, Grenell tha po ashtu se ai do ta përcjell energjinë që mbizotëron në SHBA, dhe çështjet politike duhet të lihen anash për t’u fokusuar tek ekonomia dhe avancimi.

Kontrolloni gjithashtu

Në Klinikën Infektive të QKUK-së vazhdon të rëndohet gjendja, mbi 110 persona të shtrirë, disa prej tyre në gjendje të vështirë

Në Klinikën Infektive të QKUK-së vazhdon të rëndohet gjendja, mbi 110 persona të shtrirë, disa prej tyre në gjendje të vështirë

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 73 raste të reja me koronavirus. Nga 225 mostra ...