Siri

Rreth 30 sirianë janë vrarë nga bombardimet e aeroplanëve rusë në qytetin Idlib, në mesin e tyre edhe 7 fëmijë

Rreth 30 sirianë janë vrarë nga bombardimet e aeroplanëve rusë, në qytetin Idlib, tashmë nën rrënoja. Në mesin e të vrarëve janë edhe shtatë fëmijë, bëri të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, në Londër. Sulmet nga ajri kanë goditur një vendbanim afër një spitali. Nuk dihet numri i atyre që kanë marrë plagë të rënda, ndërkohë që dyshohet se shumë prej tyre kanë pësuar fatalisht. Në mesin e të shpëtuarve nën rrënoja është gjetur gjallë një fëmijë. Rusia vazhdimisht ka bombarduar dhe po bombardon caqet civile sunite, të cilë kundrshtojnë regjimin fashist të Assadit.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …