KEK
Fillimi / Lajmet / Rreth 75 për qind e votuesve hebrenj mbështesin kandidatin demokrat amerikan për kryetar të Shtetit, Joe Biden
Biden: Është e qartë se ne do të fitojmë mjaftueshëm shtetet për të arritur 270 vota elektorale për ta fituar Presidencën

Rreth 75 për qind e votuesve hebrenj mbështesin kandidatin demokrat amerikan për kryetar të Shtetit, Joe Biden

Rreth 75 për qind e votuesve hebrenj mbështetën kandidatin amerikan, nga radhët e demokratëve për president, Joe Biden, bazuar në sondazhet e kryera midis komunitetit hebre që jeton në Shtetet e Bashkuara, raporton agjencia Anatolia. Rreth dy javë para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit, mendimi i votuesve hebrenj u kërkua në një sondazh nga Komiteti Amerikan i Hebrenjve një kompani anketë e SSRS, një nga organizatat kryesore hebraike të vendit. Në sondazh, 75 përqind e të anketuarve thanë se do të mbështesnin Biden në zgjedhje, ndërsa 22 përqind thanë se do të votonin për Presidentin e SHBA Donald Trump, dhe tre përqind janë ende të pavendosur. Pjesëmarrësit shprehën besimin në Biden se ata do të bënin një punë më të mirë se Trump, duke theksuar se dy çështjet më të rëndësishme në zgjedhje janë një lloj i ri i virusit korona dhe një problem i sistemit shëndetësor. Në një sondazh tjetër të kryer javën e kaluar nga Instituti i Kërkimeve Pew, 70 përqind e të anketuarve hebrenj thanë se do të mbështesnin Biden dhe 27 përqind Trump. (Al-Xhazira)

Kontrolloni gjithashtu

23 vjet nga Beteja e komandantit, Adem Jashari me bashkëluftëtarët e tij në Rezallë të Re, ish Ludovik

23 vjet nga Beteja e komandantit, Adem Jashari me bashkëluftëtarët e tij në Rezallë të Re, ish Ludovik

Më 26 nëntor të vitit 1997 , forca të shumta të policisë serbe me autoblinda ...