MIT KS
Fillimi / Lajmet / Rreth 930 refugjatë u shpëtuan gjatë disa operacioneve në Mesdhe, në brigjet e Libisë
Refugjatët

Rreth 930 refugjatë u shpëtuan gjatë disa operacioneve në Mesdhe, në brigjet e Libisë

Rreth 930 persona u shpëtuan gjatë disa operacioneve në Mesdhe, në brigjet e Libisë, theksuan sot rojat bregdetare italiane që koordinojnë operacionet. Këta emigrantë ndodheshin në bordin e pesë barkave të mëdha, një barke të vogël dhe dy gomoneve”, shtoi ai. Ai shtoi se 130 persona të tjerë ishin shpëtuar një ditë më parë duke e çuar totalin këto 48 orët e fundit në rreth 930 emigrantë.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Beogradit pezullon fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës nga shtetet e botës

Qeveria e Beogradit pezullon fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës nga shtetet e botës

Qeveria e Beogradit ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së ...