Tahir Sinani

Rugova Tahir Sinani: Ju qe sot gezoni kete dite, mos harroni t’i kujtoni e nderoni ata që luftuan, sakrifikuan me te shtrenjten jetë

Bija e Heroit të Kombit Tahir Sinani, zonja Rugova ka uruar Ditën e Çlirimit të Kosovës! Ajo me këtë rast ka shkruar: Ky moment historik na bën të kuptojmë se sa e shenjtë është liria. Na kujton lotin e dhimbjes, gjakut e sakrifices! Përjetsisht të paharruar Dëshmoret e Kosoves dhe mbarë kombit shqiptar! Ju qe sot gezoni kete dite, mos harroni t’i kujtoni e nderoni ata që luftuan, sakrifikuan me te shtrenjten jetë. Lavdi të gjithë dëshmorve të Kombit Shqiptar! U Ç K

Kontrolloni gjithashtu

Ekaterina Trendafilova e ka caktuar përbërjen e panelit që do të vendosë lidhur me ankesën e mbrojtjes së Hashim Thaçit

Sadik Halitjaha: Kryetarja Trandafilova kujt ja mbush mendjen se krerët e UÇK-së, po gjykohen për faje individuale

Hiqne etiketën -Ndërmarrje e Përbashkët Kriminale- Vet ky epitet kjo etiket serbe, tregon gjykim kolektiv …