KEK
Fillimi / Lajmet / Rusia po përballet me protesta masive anti-qeveritare

Rusia po përballet me protesta masive anti-qeveritare

Rusia po përballet me protesta masive anti-qeveritare. Autoritetet njoftuan se rreth 6 mijë e 500 persona morën pjesë në protestë ndërkohë që mediet lokale thanë se pjesëmarrës ishin 20 mijë persona. Por, protestuesit dhe disa gazetarë të pavarur thanë se në protestë kanë marrë pjesë më shumë se 50,000 persona, duke e bërë këtë protestën më të madhe anti-qeveritare në vend. Shumë nga protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e Putinit. Disa e kanë quajtur të turpshëm emërimin e zëvendësuesit të guvernatorit nga ana e Putinit. Protestat filluan si reagim për të shfaqur pakënaqësinë ndaj largimit nga puna të guvernatorit, Sergei Furgal.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qytetarët e Mitrovicës u lanë anash nga kryetari i tyre i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Enver Hoxhaj: Mitrovica u la anash nga kryetari i saj i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...