Sali Berisha

Sali Berisha mohon: Listat janë një ekskluzivitet i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, unë nuk kam gisht në to

Të shumtë kanë qenë ata demokratë e socialistë që kanë menduar se ish kryeministri Sali Berisha ka pasur një rol jo të vogël në hartimin e listave për deputetë të PD-së. Mirëpo Sali Berisha shkruan dhe saktëson në mënyrë të qartë se roli i tij në krijimin e listave për kandidat për deputetë ka qenë zero. Ish lideri historik i PD shkruan se listat janë një ekskluzivitet i kryetarit të PD-së. Nuk kanë qenë të pakta kritikat drejtuar PD-së dhe vetë liderit të saj Lulzim Basha kur u pa që në listat e kandidatëve mungonin emra të njohur dhe të rëndësishëm si Jozefina Topalli, Majlinda Bregu, Astrit Patozi apo Eduard Selami.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …